Alternatywy dla Anker Zakupy OEM MOQ 500

Alternatywy dla Anker Power Bank dla kupujących OEM

Nina Nico, Global Procurement & Sourcing Manager w WOWOHCOOL — specjalistka ds. sourcingu OEM/ODM
Nina Nico

Global Procurement & Sourcing Manager · 10+ lat w zakupach 3C

Zaktualizowano 15 min czytania

Alternatywy dla Anker Power Bank dla kupujących OEM to nie inna marka, lecz cztery ścieżki zaopatrzenia: dystrybucja, ODM z magazynu od 500 szt., ODM projektowe i pełny OEM od 3 000 szt. W Polsce cenowym punktem odniesienia jest Baseus, nie Anker — wybór sprowadza się do marży, czasu i kontroli nad designem.

Ten przewodnik porównuje ceny FOB, certyfikację i obowiązki importera; nasza usługa OEM/ODM obejmuje produkcję, nie odsprzedaż.

Transparentność: WOWOHCOOL produkuje ładowarki i power banki w Shenzhen. Ten przewodnik porównuje także dystrybucję, w której nie uczestniczymy.

Okładka przewodnika po alternatywach dla Anker Power Bank dla kupujących OEM ze stanowiskiem testowym i oznaczeniami EAC, UL, CE, FCC, ISO 9001 i UN38.3

Kluczowe Wnioski

Porównaj alternatywy dla Anker dla kupujących OEM: dystrybucja, marka własna od 500 szt. lub pełny OEM. MOQ, ceny FOB i zgodność z UE.

  • Anker nie prowadzi publicznego programu private label. Alternatywa to ścieżka zaopatrzenia, nie drugie logo.
  • Cztery ścieżki: dystrybucja, ODM z magazynu 500 szt., ODM projektowe 1 000–2 000 szt., pełny OEM 3 000+.
  • W Polsce cenowym punktem odniesienia jest Baseus (ponad 25% udziału w 2024 r.), a Anker to poziom jakości, nie cena.
  • Recall z 2025 r. pokazał, że identyfikowalność ogniw waży więcej niż marka.
  • Power bank 10 000 mAh kosztuje 5,80–8,00 USD FOB przy 500 szt.; o wyniku decyduje koszt dostarczenia do Polski.

1. Dlaczego kupujący OEM szukają alternatywy dla Anker

Kupujący OEM szukają alternatywy dla Anker z trzech powodów: Anker nie prowadzi publicznego private label, jego cena nie zostawia miejsca na marżę dystrybutora, a recall z 2025 r. pokazał ryzyko po stronie ogniw. W Polsce dochodzi mocniejsza kontrola kanału przez Anker Technology Poland od 2025 r.

1.1 Anker to marka, nie fabryka — i nie ma publicznego private label

Anker sprzedaje gotowe produkty pod własną marką. Produkcja jest zlecana zewnętrznym fabrykom, a firma nie publikuje listy swoich wytwórców. Nie ma też publicznego programu private label dla firm trzecich.

Sprzedaż produktu Anker pod własnym logo bez zgody to naruszenie znaku towarowego i ryzyko zerwania umowy dystrybucyjnej. Autoryzowana odsprzedaż jest legalna, ale sprzedaje markę i zasady cenowe Anker. Dla własnej nazwy potrzebna jest fabryka i design, który nie kopiuje istniejącego produktu. Nasz przewodnik po marce własnej power banków opisuje ten proces krok po kroku.

1.2 Anker Technology Poland: lokalna spółka i mocniejsza kontrola kanału

Dane rejestrowe wskazują, że Anker Technology Poland sp. z o.o. została wpisana do KRS 21 stycznia 2025 r. pod numerem 0001150642, z siedzibą przy ul. Elektoralnej 13/121 w Warszawie i głównym PKD 46.90.Z (sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana). Od stycznia 2025 r. Anker ma w Polsce Country Managera — objął to stanowisko Maciej Deka, co potwierdził ITReseller.

Lokalna spółka i lokalny zespół zwykle zbliżają markę do punktu sprzedaży i zacieśniają kontrolę ceny oraz asortymentu. Dla dystrybutora oznacza to mniej miejsca na marżę. Dla kupującego OEM oznacza to, że «alternatywa» nie polega na negocjowaniu z Anker, lecz na zbudowaniu własnej ścieżki zaopatrzenia.

Anker jest dziś obecny w x-kom, RTV Euro AGD, Media Expert, Morele, Allegro, Amazon.pl i MediaMarkt. W listopadzie 2026 r. Zolo 10 000 mAh 22,5 W kosztował około 89 zł w x-kom, Zolo 20 000 mAh 22,5 W był w promocji za 79,99 zł w RTV Euro AGD (cena katalogowa 139 zł), a Ultra-Fast 25 000 mAh 165 W — za 249 zł w promocji (katalogowo 359–369 zł). To ceny promocyjne, które zmieniają się z tygodnia na tydzień.

1.3 Recall z 2025 r.: marka nie zastępuje kontroli jakości

W Polsce wycofanie objęło cztery modele: A1256, A1647, A1681 i A1689. Anker zaproponował bezpłatną wymianę lub zwrot wartości w formie karty prezentowej, bez gotówki — podał Spider's Web 3 lipca 2025 r. Globalnie lista obejmowała pięć modeli, w tym A1257 i A1652 MagGo, według ithardware.pl. Nie znaleźliśmy oficjalnego komunikatu UOKiK w tej sprawie; to dobrowolne wycofanie relacjonowane przez polskie media.

Twardsze dane pochodzą z USA. Dokument CPSC, recall 25-338 dotyczy modelu PowerCore 10000 A1263: 1 158 000 szt., 19 incydentów, dwie osoby z lekkimi oparzeniami i ponad 60 700 USD strat materialnych.

Wniosek dla kupującego jest prosty: marka może zatwierdzić design, ale zależy od kontroli procesu u dostawcy ogniw. Nazwa na obudowie nie jest systemem jakości.

2. Anker vs Ugreen vs Baseus vs Belkin vs INIU vs Xiaomi vs Green Cell

Marki poniżej służą jako punkty odniesienia cenowego, nie jako dostawcy. W Polsce sprzedaż przechodzi przez x-kom, RTV Euro AGD, Media Expert, Morele, Allegro i Amazon.pl.

MarkaPozycja w PolsceCena detaliczna (listopad 2026)Model produkcjiPrivate label
Ankerpremium dla konsumenta10 000 mAh 22,5 W ok. 89 zł; 25 000 mAh 165 W 249–320 zł (promocje)outsourcingbrak publicznego
Ugreenwyżej średniej25 000 mAh 145 W ok. 200–260 złoutsourcingbrak publicznego
Baseuslider wolumenu20 000 mAh 65 W ok. 155–250 złoutsourcingbrak publicznego
Belkinpremium, kanał Applenajwyższa półkaoutsourcingbrak publicznego
INIUbudżetponiżej Baseusoutsourcingbrak publicznego
Xiaomiekosystemśrednia półkaoutsourcingbrak publicznego
Green Cellpolska markaśrednia półkamontaż w Skawiniebrak publicznego
Twoja markado ustaleniado ustaleniabezpośrednio z fabrykitak

Wszystkie te marki zlecają produkcję na zewnątrz lub montują ją u partnerów. Green Cell jest tu wyjątkiem lokalnym: polska marka z własnym zakładem w Skawinie, ale nie publiczny producent kontraktowy dla firm trzecich.

2.1 Co zostawia każda marka — i dlaczego Baseus jest punktem odniesienia

Anker wyznacza poprzeczkę jakości i wysoką cenę. Premię marki można obejść. Kontrolę kanału — trudniej. Ugreen jest punktem odniesienia dla stosunku osiągów do ceny.

Baseus jest w Polsce punktem odniesienia dla ceny: ponad 25% udziału i ponad 3,64 mln szt. sprzedanych w 2024 r. (Frost & Sullivan, cytowane przez telefony.co.pl). Belkin żyje kanałem Apple, INIU — segmentem wejściowym, Xiaomi — ekosystemem.

Żadna z tych marek nie oferuje publicznego private label od 500 szt. Część robi OEM lub ODM w prywatnych umowach — i to jest przestrzeń dla fabryki. Jeśli porównujesz fabryki, zobacz producentów power banków w Chinach.

3. Cztery ścieżki zaopatrzenia w porównaniu

Ścieżki różnią się właścicielem designu, podmiotem odpowiedzialnym za zgodność, MOQ i terminem.

ŚcieżkaCo otrzymujeszZ czego rezygnujeszMOQTerminKto odpowiada za zgodność w Polsce
Autoryzowana dystrybucja Ankerpopyt na markę, opakowanie, serwiscena, marka własna, wyłącznośćumowaz magazynuAnker i importer
ODM z magazynulogo, kolor, standardowe opakowaniewyłączny design500 szt.próbka 3–7 dni; produkcja 25–35 dniTy: DoC, UN38.3, BDO, GPSR, instrukcja PL
ODM projektoweadaptacja platformy, opakowanie lub obudowawyłączne oprzyrządowanie1 000–2 000 szt.projekt 25–45 dni; produkcja 35–50 dniTy; zmiana może wymagać nowego dossier
Pełny OEMTwój design i Twoja formaczas i inwestycja w oprzyrządowanie3 000+ szt.forma +2–3 miesiące; całość 2–4 miesiąceTy: dossier techniczne, DoC, EPR, recall

Cztery zdania wystarczą do wyboru. Do testu rynku — 500 szt. w ODM z magazynu. Do innego opakowania bez formy — 1 000–2 000 szt. w ODM projektowym. Do wyłącznego designu — 3 000 szt. w pełnym OEM i 2–4 miesiące.

Najczęściej pomijany punkt to odpowiedzialność. Podmiot wprowadzający produkt na rynek może przejąć deklarację zgodności. Wskaż go w umowie. Zobacz warunki zamówienia i porównanie OEM vs ODM.

Polscy dystrybutorzy B2B — x-kom, RTV Euro AGD, Media Expert, Morele czy Allegro — sprzedają istniejące marki. Nie zastępują fabryki.

KOMENTARZ EKSPERTA «Przetestuj popyt, zanim otworzysz formę: 500 szt. w ODM z magazynu wystarczy.» — Nina Nico, Global Procurement & Sourcing Manager w WOWOHCOOL
Zautomatyzowana linia produkcyjna ładowarek w fabryce
Cztery poziomy zaangażowania: ODM z magazynu, ODM projektowe lub OEM z nowym oprzyrządowaniem.

4. Top 7 kategorii produktów jako alternatywa dla Anker

Siedem kategorii odpowiada na popyt z projektów OEM. Ceny FOB dotyczą 500 szt., bez transportu, ceł i certyfikacji, z ogniwami klasy A. Linia power banków OEM obejmuje te formaty.

Test rozładowania power banku 10 000 mAh na stanowisku pomiarowym
Cena FOB nie mówi nic o rzeczywistej pojemności; raport rozładowania tak.

4.1 Power bank 10 000 mAh z kablem USB-C

Punkt odniesienia: Anker Zolo lub Nano. FOB 5,80–8,00 USD w standardzie, 7,50–10,00 USD w PD 20 W. MOQ 500 szt., produkcja 25–35 dni. Półka w Polsce: 79–149 zł. To wejście do codziennej mobilności i najlepszy pierwszy projekt.

4.2 Power bank magnetyczny Qi2 10 000 mAh

Punkt odniesienia: Anker MagGo lub Nano Magnetic. Baza 10 000 mAh PD 20 W za 7,50–10,00 USD plus 1,20–2,00 USD za Qi2, czyli 8,70–12,00 USD. MOQ 500 szt., 25–35 dni. W Polsce Nano Magnetic 5 000 mAh kosztował w listopadzie 2026 r. około 141–149 zł.

Qi2 MPP (Magnetic Power Profile) wymaga układu uwierzytelniającego WPC: «kompatybilny» to nie «certyfikowany». Linia ładowarek bezprzewodowych pokazuje dostępne formaty.

4.3 Power bank 20 000 mAh / 65 W

Punkt odniesienia: Anker Zolo 20 000 mAh. FOB 12,00–16,00 USD, MOQ 500 szt., 25–35 dni. Półka 155–250 zł w przypadku Baseusa i Ugreen. Cel: podróże służbowe i gospodarstwa z wieloma urządzeniami.

4.4 Power bank 27 000 mAh / 140 W PD 3.1

Punkt odniesienia: Anker 737 lub Prime. FOB 18,00–24,00 USD, MOQ 500 szt., 25–35 dni. Półka 249–339 zł. Żądaj testu 30 minut w temperaturze 25°C i 35°C oraz utrzymanej mocy na port.

4.5 Power bank półstały 10 000 mAh

Brak bezpośredniego odpowiednika u Anker. FOB 14,00–18,00 USD, MOQ 500 szt., 25–35 dni. Sprzedaje grubość i bezpieczeństwo, nie niską cenę. Proś o 500 cykli do 80% pojemności.

4.6 Ładowarka 2 w 1: zasilacz i power bank

Punkt odniesienia: kategoria hybryd Anker. FOB 10,00–14,00 USD, MOQ 500 szt., 25–35 dni. Jedno urządzenie zastępuje zasilacz i power bank, ale tworzy dwa odrębne dossier regulacyjne.

4.7 Ładowarka samochodowa GaN 65 W z dwoma portami

Punkt odniesienia: ładowarki samochodowe Anker. FOB 7,00–9,00 USD, MOQ 500 szt., 25–35 dni. W Polsce to aktywny kanał akcesoriów — dobry punkt wejścia. Zobacz ładowarki samochodowe OEM.

5. Co oznacza «poziom Anker» w RFQ

«Poziom Anker» nie jest specyfikacją, lecz zbiorem wymagań, które można sprawdzić w zapytaniu ofertowym (RFQ).

KategoriaCo wpisać do RFQJaki dowód zażądać
Ogniwachemia, pojemność, klasa, model, dostawcakarta ogniwa, UN38.3 z nazwą modelu, IEC 62133-2
Pojemność10 000 mAh przy 85% sprawności daje ok. 6 290 mAh użytecznych przy 5 Vraport rozładowania, zdjęcia lub wideo
Szybkie ładowaniePD 3.1 EPR (140 W) lub PD 3.0 (65 W), PPSraport protokołu, podział mocy na port
BezprzewodoweQi2 MPP certyfikowane, nie «kompatybilne»karta WPC, układ uwierzytelniający
Ochronanadnapięcie, nadprąd, zwarcie, temperatura, NTCschemat ochrony, BMS
CertyfikacjaCE (LVD + EMC), RoHS, REACH, UN38.3, IEC 62133-2numer, laboratorium, zakres modelu
Zgodność w PolsceBDO, osoba odpowiedzialna GPSR, instrukcja PLwpis, etykieta, DoC, dossier
JakośćAQL 0,65 (normalny) / 0,25 (zaostrzony); 100% 4 h starzenia; wady poniżej 0,3%raport inspekcji, log, CAPA
Zmianypisemna zgoda przed zmianą ogniwa, komponentu lub obudowyklauzula umowna, zatwierdzony BOM

Certyfikat musi wskazywać produkt i ogniwo. Raport «podobnego modelu» nie dowodzi niczego dla Twojej referencji. AQL powinien być wewnętrznym planem fabryki, nie wartością doradczą. Nasz przewodnik po kontroli jakości w fabryce w Chinach opisuje IQC, IPQC, FQC i OQC.

5.1 Dwa szczegóły, które ważą najwięcej

Pierwszy to nazwa ogniwa. Jeśli dostawca nie potrafi podać producenta i modelu ogniwa, nie jest producentem — jest pośrednikiem. Drugi to zakres certyfikatu: dokument na «serię» bez numeru modelu nie przejdzie kontroli UOKiK ani nie ochroni Cię w sporze.

Chcesz porównać te wymagania z własną specyfikacją? Sprawdź warunki zamówienia i MOQ.

6. Lekcja z recallu: kontrola zmian ważniejsza niż marka

Recall z 2025 r. jest użyteczny, bo fakty są publiczne: pięć modeli globalnie, cztery w polskiej dystrybucji, defekt ogniw u jednego dostawcy i udokumentowane ryzyko pożaru. Liczba sztuk w Polsce nie została opublikowana.

Nazwa marki nie chroni przed nieautoryzowaną zmianą. Chroni klauzula, która sięga do ogniwa.

  1. 1. Model i dostawca ogniw w zamówieniu. Żadna zamiana bez pisemnej zgody.
  2. 2. Powiadomienie o zmianie. Powiadomienie z wyprzedzeniem o zmianie ogniwa, układu scalonego lub obudowy.
  3. 3. Identyfikowalność partii. Każdy karton wskazuje partię ogniw i datę.
  4. 4. Odszkodowanie. Dostawca ponosi koszt recallu przy nieautoryzowanej zmianie.
  5. 5. Próbki referencyjne. Podpisana próbka zostaje u obu stron.
  6. 6. Dokumenty z towarem. DoC i raporty testów obejmują każdą referencję.
  7. 7. Podział obowiązków. BDO, EPR, osoba odpowiedzialna GPSR i instrukcja PL są przypisane na piśmie.

Dostawca, który odmawia klauzuli zmian lub identyfikowalności, nie jest partnerem na poziomie Anker — niezależnie od ceny.

Etykieta power banku litowego z pojemnością, napięciem i numerem partii
Identyfikowalność zaczyna się od czytelnej etykiety: model, partia, pojemność i napięcie.

7. Siedmiopunktowa karta oceny dostawcy

Karta oceny dostawcy to siedem kontroli, z których cztery są eliminacyjne: tożsamość prawna, zakres certyfikatów, ogniwa/BOM i umowa. Dostawca z wynikiem poniżej 70 pkt wymaga działań naprawczych; 85 pkt i więcej oznacza wybór, jeśli kontrole 1, 2, 3 i 7 przejdą.

#KontrolaPróg zaliczeniaDowód
1Tożsamość prawna i kontrola fabrykita sama spółka co operator; możliwa wizytarejestr, gsxt.gov.cn, adres
2Zakres certyfikatówcertyfikat wskazuje model i ogniwonumer, laboratorium, NANDO, ILAC
3Ogniwa, BOM i zmianymodel i BOM zablokowane; zmiana zatwierdzonazatwierdzony BOM, historia zmian
4System jakościAQL 0,65 / 0,25; 4 h przy 100%; wady poniżej 0,3%raporty, log, CAPA
5Spójność próbki i seriipróbka przechowywana przez obie stronypodpisana próbka, pierwszy wyrób
6Pojemność i terminytrzy miesiące produkcji; terminy na piśmieharmonogram, historia wysyłek
7Umowa i identyfikowalnośćpełny łańcuch; klauzule recall do podpisuumowa, rejestr

Poniżej 70 pkt — działania naprawcze. 70–84 pkt — warunkowe przejście z partią testową. 85 pkt i więcej — dostawca wybrany, jeśli kontrole 1, 2, 3 i 7 przejdą. Dobra cena nie rekompensuje porażki w kontroli eliminacyjnej.

8. Model kosztu: FOB z fabryki vs dystrybucja marki w Polsce

Cena FOB nie jest kosztem dostarczenia.

PozycjaZałożenieKwota na sztukę
FOB Shenzhenpower bank 10 000 mAh standard, 500 szt.5,80–8,00 USD
Transport i ubezpieczeniefracht morski, rozłożony na partię0,80–1,50 USD
CIFFOB + transport + ubezpieczenie6,60–9,50 USD
Cłokod HS 8507 60 00, stawka MFN 2,7%0,18–0,26 USD
VAT 23%od CIF + cło; odliczalny przy własnym numerze EORI1,56–2,24 USD
Certyfikacja2 500–4 500 USD ÷ 500 szt.5,00–9,00 USD
Wkład EPRorientacyjnie, zależnie od wagi i kategorii0,11–0,17 USD
Koszt dostarczenia bez VATprzykład kalkulacji11,90–18,95 USD

Przy 500 szt. certyfikacja waży 5,00–9,00 USD na sztukę. Przy 5 000 szt. to samo dossier spada do 0,50–0,90 USD. Pierwsza partia jest droga, choć fabryka nie jest temu winna.

VAT 23% odliczysz przy własnym numerze EORI. W modelu DDP z numerem EORI przewoźnika może się to nie udać — to częsty ukryty koszt. Stawki sprawdzaj w TARIC w dniu zgłoszenia. Szczegóły są w przewodniku po cle i VAT przy imporcie z Chin.

Power bank 10 000 mAh kosztuje w Polsce 79–149 zł, a 25 000 mAh 165 W — 249–320 zł w promocji. Różnica wobec FOB pokrywa markę, kanał, certyfikację, transport, serwis i VAT. Marża marki własnej bierze się z usunięcia warstwy marki, nie z obniżenia jakości ogniw.

8.1 Co model zmienia w wyborze ścieżki

Przy 500 szt. certyfikacja jest największą pozycją po produkcie. Dlatego pierwszy projekt powinien korzystać z istniejącej, już certyfikowanej platformy ODM. Pełny OEM ma sens dopiero wtedy, gdy różnica designu sprzedaje się w cenie — inaczej płacisz za formę i dossier, których rynek nie zwróci.

9. Co polski importer musi dodatkowo sprawdzić

9.1 CE to nie naklejka

CE oznacza deklarację zgodności (DoC) opartą na badaniach LVD (EN 62368-1) i EMC (EN 55032/55035). DoC musi być po polsku. UN38.3 dotyczy wyłącznie transportu i wymaga raportu z Test Summary oraz MSDS.

Brak UN38.3 blokuje wysyłkę, brak CE — sprzedaż. Oba są obowiązkowe i żaden nie zastępuje drugiego. Szczegóły: certyfikacja CE i UN38.3.

9.2 Rozporządzenie bateryjne: trzy daty, które się liczą

Rozporządzenie (UE) 2023/1542 stosuje się od 18 lutego 2024 r. Od 18 sierpnia 2025 r. obowiązują m.in. rozszerzona odpowiedzialność producenta, rejestracja producenta i wymogi oznakowania.

Od 18 lutego 2027 r. dochodzą kod QR, wymienialność baterii przenośnych i paszport baterii dla lekkich środków transportu (LMT) oraz baterii przemysłowych powyżej 2 kWh. Od 18 sierpnia 2027 r. obowiązuje due diligence w łańcuchu dostaw. Nasz przewodnik po rozporządzeniu UE 2023/1542 rozbija obowiązki według kategorii.

9.3 BDO, EPR i GPSR

Importer musi zarejestrować się w BDO i wypełniać obowiązki EPR dla baterii, WEEE i opakowań. GPSR (UE) 2023/988 stosuje się od 13 grudnia 2024 r., ale w Polsce pełne wdrożenie nastąpiło ustawą z 7 listopada 2025 r. — obowiązuje od 3 stycznia 2026 r. Nadzór sprawują UOKiK i Inspekcja Handlowa. Importer ponosi solidarną odpowiedzialność z producentem, musi wskazać osobę odpowiedzialną, dołączyć instrukcję po polsku i przechowywać dokumentację przez 10 lat — potwierdza Rzecznik MŚP.

10. Kiedy alternatywa dla Anker nie ma sensu

Nie każdy zakup uzasadnia fabrykę.

  • 1–250 szt. na gadżet firmowy. Polscy dostawcy gadżetów — AMC Group, MemoRabbit, USB System, CiTRON, ecogifts czy videodruk — realizują logo w 5–10 dni, często od 25 szt. MOQ 500 szt. nie ma tu sensu.
  • Wymóg «made in Poland». Green Cell montuje część produktów w Skawinie, ale jest marką, nie publicznym producentem kontraktowym. Manufacturing Partners w Gdańsku robi baterie i montaż, ale nie prowadzi publicznej linii power banków konsumenckich.
  • Potrzeba natychmiastowej rozpoznawalności marki. Jeśli klient prosi o Anker, autoryzowana dystrybucja pozostaje najszybszą drogą.
  • Brak zasobów compliance i logistyki. Marka własna wymaga dossier technicznego, DoC, wpisu BDO/EPR, osoby odpowiedzialnej GPSR i serwisu.

Trzeba też powiedzieć o ograniczeniach WOWOHCOOL: jesteśmy fabryką w Shenzhen, nie polską marką; nie mamy rozpoznawalności w polskiej dystrybucji; MOQ wynosi 500 szt.; terminy obejmują fracht morski; nie produkujemy w Polsce.

Wnioski: najpierw wybierz ścieżkę, potem dostawcę

Cztery ścieżki różnią się MOQ i czasem: dystrybucja — zapas od ręki; ODM z magazynu — 500 szt. i 25–35 dni produkcji; ODM projektowe — 1 000–2 000 szt.; pełny OEM — 3 000+ szt. i 2–4 miesiące. W Polsce do wyboru dochodzą GPSR, BDO i EPR, więc dokumentacja importera jest częścią decyzji, nie dodatkiem.

Natychmiastowy zapas — dystrybucja. Marka własna o ograniczonym ryzyku — 500 szt. w ODM z magazynu. Różnicowanie — ODM projektowe. Wyłączność — pełny OEM i 2–4 miesiące.

Zawsze sprawdzaj ogniwo, zakres certyfikatu i klauzulę zmian. W Polsce dochodzi jeszcze GPSR, BDO i EPR: reputacja nie zastępuje dowodu dostawcy ani dokumentacji importera.

Gotowy porównać wycenę fabryczną z docelową ceną sprzedaży? Rozpocznij projekt OEM. Wyślemy wycenę pozycja po pozycji, oddzielając produkt, certyfikację i opakowanie.

Często Zadawane Pytania

Czy Anker produkuje własne power banki?

Anker jest marką, nie fabryką private label. Produkcja jest zlecana zewnętrznym zakładom, a firma nie publikuje ich nazw. Nie ma też publicznego programu private label od 500 szt. Lepsze pytanie brzmi nie «kto produkuje Anker», lecz «kto produkuje mój produkt, z jakiego ogniwa i z jaką kontrolą zmian».

Czy można sprzedawać produkty Anker pod własną marką?

Nie. Odsprzedaż produktu Anker pod własnym logo bez zgody to naruszenie znaku towarowego i ryzyko zerwania umowy dystrybucyjnej. Autoryzowana odsprzedaż jest legalna, ale produkt zachowuje markę, opakowanie i zasady cenowe Anker. Dla własnego logo legalna droga to ODM od 500 szt. lub pełny OEM od 3 000 szt. — na designie, który nie kopiuje istniejącego produktu.

Jaki MOQ przewidzieć dla produktu typu Anker?

500 szt. dla istniejącej platformy ODM. Ten próg obejmuje logo, kolor i nadruk na standardowym opakowaniu. Adaptacje platformy startują przy 1 000–2 000 szt., a całkowicie nowy produkt z dedykowaną formą — od 3 000 szt. Próg zależy od właściciela designu i oprzyrządowania.

Jak sprawdzić, czy dostawca osiąga poziom Anker?

Zażądaj pięciu dokumentów przed porównaniem cen: karty ogniwa, raportu UN38.3 z nazwą modelu, testu obciążenia na port, wewnętrznego planu AQL i logów 100% starzenia przez 4 godziny. Następnie porównaj próbkę referencyjną z partią seryjną. Certyfikat «podobnego modelu» nie wystarcza; dostawca, który nie podaje ogniw, jest pośrednikiem.

Czy marka własna jest tańsza niż dystrybucja Anker?

Nie w cenie zakupu, często w marży brutto. Przy 500 szt. certyfikacja dodaje 5,00–9,00 USD na sztukę, przed opakowaniem, magazynem i marketingiem. Autoryzowana dystrybucja daje niższą marżę i mniejszą kontrolę, ale wiąże się z mniejszym ryzykiem certyfikacji i zapasu. Wybór zależy od celu: budować markę czy zapełnić półkę.

Jakie dokumenty musi mieć polski importer power banku?

Deklarację zgodności po polsku, raporty LVD/EMC/RoHS/REACH, raport UN38.3 z Test Summary i MSDS, wpis BDO, dane osoby odpowiedzialnej GPSR oraz instrukcję po polsku. Dokumentację trzeba przechowywać 10 lat. Przy wysyłce dochodzi certyfikat opakowania i faktura z kodem HS. Brak któregokolwiek dokumentu zatrzymuje partię na cle albo sprzedaż.

Nina Nico, Global Procurement & Sourcing Manager w WOWOHCOOL — specjalistka ds. sourcingu OEM/ODM
Nina Nico Autorka

Global Procurement & Sourcing Manager · 10+ lat w zakupach 3C

Nina Nico jest Global Procurement & Sourcing Manager w WOWOHCOOL z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakupach 3C. Specjalizuje się w sourcingu B2B sprzętu, produkcji OEM/ODM power banków, audytach fabryk, zapewnianiu jakości łańcucha dostaw oraz zgodności z międzynarodowym handlem.

Pełny profil autora →

Baza Produkcyjna

5,000 m²

Zakład ISO 9001

Od 2013

Shenzhen, Chiny

50+

Kraje eksportu

50+ R&D

Własni inżynierowie

Porównujesz wycenę podobną do Anker?

Wyślij specyfikację, MOQ i docelową cenę sprzedaży. Odeślemy wycenę FOB pozycja po pozycji, oddzielając produkt, certyfikację i opakowanie.

Usługi OEM/ODM

Źródła

Twój projekt OEM
od specyfikacji do dostawy

Wyślij specyfikację, MOQ i rynek docelowy. Odpowiedź w 4 godziny robocze z ceną FOB, terminami i dokumentami zgodności.

Politykę prywatności

Lub zadzwoń: +86 186 2078 9739